петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не ги губи само изборите, туку и здравиот разум

vmro-sdsm-zagaden-vozduhh-640x294

Последни вести

СДСМ не ги губи само изборите. СДСМ го губи и здравиот разум. СДСМ го губи и смисолот за хумор, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на владејачката партија

Ги повикуваме СДСМ и познавачот на интернет Кирацовски веднаш да ги тужат и МАРнет и Google и Facebook и Yahoo и сите други непријатели на СДСМ од интернетот кој е под директна контрола на ВМРО-ДПМНЕ.

Со ова СДСМ ќе ја започне финалната битка против интернетот чија пропаст ја најави нивниот пулен Сашо Ордановски пред многу години.

Тогаш Ордановски соопшти дека на интернетот му следи катастрофа, а сите кои со потсмев гледаа на оваа изјава на СДСМ-овскиот експерт, од денес ќе може да гледаат остварување на ова пророштво преку одмаздата на СДСМ кон интернетот предводена од познавачот Кирацовски.

Откако СДСМ ќе успее да регистрира еден веб-сајт, може да продолжи во битката да добие право и поддршка да ја води државата.

Не само ZbogumZaev.mk, туку СДСМ треба да купи уште стотици веб-домени со кои ќе се занимава експертот за интернет Кирацовски.

За овој напор СДСМ има уште 110 дена. На 24 април ќе дојде крај на циркузот кој го приредува СДСМ.

Најчитани вести