сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ сака со нарачани текстови да предизвика забуна кај македонските граѓани

Со медиумските нарачки сервирани преку медиум во друга држава, на виделина излегува целокупната платеничка машинерија на СДСМ/Сорос која не бира ниту средства, ниту начин за нивната црна пропаганда, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

vmro-dpmne-2

Поврзани вести

Со медиумските нарачки сервирани преку медиум во друга држава, на виделина излегува целокупната платеничка машинерија на СДСМ/Сорос која не бира ниту средства, ниту начин за нивната црна пропаганда, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Интегрален текст од соопштението:

СДСМ повторно го потцени народот.

Новата лага и новиот обид за манипулација овој пат сервиран преку медиум во друга држава е уште еден од низата докази за очајот во кој се наоѓа СДСМ откако бегството од избори овој пат се чини невозможно дури и за нив.

Јасно е кој е нарачателот на дезинформацијата и манипулацијата како и невештиот обид на „продавачите на скапа магла“, најмената агенција од Србија од страна на СДСМ/Сорос, да ја донесат во заблуда македонската јавност.

Со ваквите медиумски нарачки на виделина излегува целокупната платеничка машинерија на СДСМ/Сорос која не бира ниту средства, ниту начин за нивната црна пропаганда.

СДСМ не успеа со фабрикувани лаги и нарачани анкети протнати од псевдо-агенции од Србија, преплатени со огромни пари чие потекло допрва ќе се проверува, да создаде лажна слика за расположението на граѓаните во Република Македонија. Сега, во состојба на страв кој е оправдан, бидејќи поразот за СДСМ е неизбежен, СДСМ сака со нарачани текстови да предизвика забуна кај македонските граѓани. Не проаѓа. Граѓаните не се наивни, како што мисли СДСМ/Сорос.

Ниту имало тајни преговори, ниту пак се договарало било какво решение надвор од македонската јавност. Јасно е дека аболицираниот криминалец Зоран Заев на овој начин сака да го оттргне вниманието од фактот што токму тој и луѓе од најтесното раководство на СДСМ лицитираат со разно разни имиња, додавки и придавки кога станува збор за спорот околу името.

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е човекот кој секогаш кога во Македонија има клучни настани пешки и со црна чанта ја поминува македонско-грчката граница. СДСМ ги потценува граѓаните кои ниту се наивни, ниту брзо забораваат.

Граѓаните многу добро се сеќаваат дека официјалниот став на аболицираниот криминалец Заев и СДСМ околу спорот со името е дека државата треба да ја свитка кичмата.

Овој срам Заев не може да го испере со ниту еден нарачан клеветнички текст. Граѓаните го прочитаа СДСМ и неговите главни адути како фабрикувани материјали, уцени, закани, измислени текстови и многу пари наменети за корупција и обиди за фингирање лажна слика.

Не им проаѓа веќе 11 години. Нема да им пројде ниту овој пат. Казната за СДСМ од граѓаните доаѓа и од тоа бегање нема.

Најчитани вести