сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска и Заев работат во стилот на менторот Црвенковски

Наместо да одговорат тие за обидот за фингирање на скандал, го оставија Витанов сам да одговора на оваа афера преку прес конференција и тоа од Неготино.

vmrodpmne

Поврзани вести

Радмила Шекеринска и Зоран Заев добро го научиле методот на Бранко Црвенковски, оценуваат од владејачката партија, па тие денеска во стилот на својот ментор го пуштија низ вода советникот на СДСМ од Неготино Диме Витанов.

Наместо да одговорат тие за обидот за фингирање на скандал, го оставија Витанов сам да одговора на оваа афера преку прес конференција и тоа од Неготино.

„Јасен е случајот, бидејќи има сведоци, броеви и е-маил адреси кои може тоа да го потврдат. СДСМ се фатени на дело. Жалиме што СДСМ остави еден млад човек на цедило, човек кој што ова го направил по насока на централното раководство на партијата“, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Од таму го повикуваат Диме Витанов да се вразуми и да ја каже вистината пред јавноста. Така барем ќе се оправда и ќе покаже доблест пред своите најблиски и пред своите сограѓани.         

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести