четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ВМРО-ДПМНЕ со убедливо водство во ИЕ 7 (Европа)

ВМРО-ДПМНЕ победи во ИЕ 7 – Европа, на предвремените парламентарни избори.

images (2)

Поврзани вести

ВМРО-ДПМНЕ победи во ИЕ 7 – Европа, на предвремените парламентарни избори.

Од 18.904 пријавени гласачи, своето право на глас го оствариле вкупно 8381 глас.

Според првичните неофицијални резултати, ВМРО-ДПМНЕ има освоено 4500 гласови, ДУИ 2800, СДСМ 500, БДП 420, додека ДПА 106.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести