четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Внимателно по влажните коловози

patista

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно на места по влажни коловози. Намалена видливост поради магла: Страцин – 150м, Стража – 50м, Маврово – 20м, Пресека – 50м. Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – Стража, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Дежурните екипи на ЈП Македонијапат  се на терен и редовно ги оддржуваат  проодни сите патни правци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести