четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Внимателно: Снег и дожд на неколку патни правци низ државата

amsm

Поврзани вести

Слаби врнежи од дожд и од снег се регистрирани на неколку патни правци низ државата, па затоа од АМСМ препорачуваат внимателно возење.

Слаби врнежи од снег се бележат на Попова  Шапка и Крушево, додека слаб дожд врне во Битола, Македонски Брод и планински премин Буково.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Берово – Виница, каде е можна почеста појава на одрони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести