петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Внимателно: Умерено висока вредност на УВ индексот поради ведрото време

Внимателно со изложувањето на сонце

sonce silno

Поврзани вести

Доколку сакате да уживате на сонцето или можеби вашата работа е на отворено, бидете посебно внимателно бидејќи УВ индексот ќе има умерено висока вредност 5, предупредуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Според најавите, и во следниот период ќе се задржи стабилно, суво и топло време.

За утре метеоролозите најавуваат сончево време со температура од 11 степени во Маврово до максимални 22 степени во Гевгелија.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со дневна температура до 19-от степен.

За време на претстојниот викенд температурата ќе се движи до 24-от односно 25-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести