петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Внимателно: Во недела е можна појава на замрзнат дожд

Облачно време и за претстојниот викенд

zamrznat dozd prozorec

Поврзани вести

За време на претстојниот викенд ќе преовладува облачно време со повремен дожд, а на планините ќе биде од снег, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Врнежите ќе бидат претежно во западните делови, особено кон крајот на оваа недела. Локално ќе има појава на замрзнат дожд.

Температурите во првиот ден од викендот ќе се движат од еден степен во Маврово до девет степени во Демир Капија и Гевгелија.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до седмиот степен.

Во почетокот на следната недела ќе има слаби врнежи претежно од снег.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести