Македонија

Внимателно возете: На коловозите има остатоци од кашест снег

Внимателно возете: На коловозите има остатоци од кашест снег

Сообраќајот на сите патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег.

АМСМ препорачува внимателно управување со возилата и почитување на поставената патна и сообраќајна сигнализација и на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Берово – Виница, каде е можна почеста појава на одрони.