петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Внимателно возете: Слаб снег провејува на неколку патни правци

Возете внимателно и почитувајте ја поставената сигнализација

untitled

Поврзани вести

Слаб снег, кој провејувам не се задржува на колооз и не преставува проблем за нормално одвивање на собраќајот,кај Стража,  Маврово, Дебар, Плевар, Крушево, Македонски Брод, Железнец, Кичево, Преска, Ресен, Буково, Ѓавато и Струга, информираат од јавното претпријатие Македонијапат.

Сообраќајот на останатите патишта низ земјата се одвива тековно, по влажни коловози.

Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Гостивар – Стража, Дeмир Капија – Удово и Катланово-Велес.

Дежурните екипи на Македонијапат се на терен и редовно ги одржуваат  проодни сите патни правци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести