петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

ВНИМАВАЈТЕ: Можни се одрони на дел од патиштата

odronpat

Поврзани вести

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози, информира Автомотосојузот на Македонија.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Виница – Берово, каде е можна почеста појава на одрони.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Најчитани вести