четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Внимавајте, на Водно има опасни стапици

stapici-vodno

Поврзани вести

Сајли во вид на стапици се опасност како за животните, така и за луѓето на Водно.

Тие личат на жици замотани во лисјата, па се опасност како за животните што се дел од шумата, така и за децата што сакаат да трчаат по падините. Ги има покрај патеките на кои се движат рекреативците, а и во грмушките.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести