недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Внук тргнал со секира кон дедото, но настрадал само автомобилот

Внукот најнапред со секира му се заканувал на дедото, а потоа го оштетил неговиот автомобил.

sekira

Поврзани вести

 Во Тетовското село Боговиње, вчера во 10.30 часот, во дворот од куќата сопственост на З.И.(51), настанала расправија помеѓу З.И. и неговиот внук Н.И.(20).

Внукот најнапред со секира му се заканувал на дедото, а потоа го оштетил неговиот автомобил.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести