среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Во Албанија приведени имигранти со симптоми на ебола

ebola-zapadna-afrika

Поврзани вести

Албанската полиција во близина на Валона привела 40 илегални емигранти, од кои за петмина постои сомневање дека можеби се инфицирани со вирусот на ебола.

Според полициски извори, илегалците, кои по потекло се од Еритреа, прво пристигнале во Грција, а потоа илегално влегле на албанска територија. Т

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести