недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Во Албанија запленети еден тон марихуана

712

Поврзани вести

Албанската полиција во близината на градот Круј заплени еден тон марихуана, која била подготвена за Драч.

Полицијата во рамките на големата акција уништувала насади и во петокот уништила околу 30 илјади стебла на оваа билка, а на подрачјето на Криј и повеќе од 10 илајди, јавуваат локалните медиуми.

Останатите количини биле уништени на подрачјата на Шкрел, Валона и Пулт.

Парцелите марихуана биле откриени на тешко пристапни планински предели на терени кои немаат сопственици, туку се во сопственост на државата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести