вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Во април зголемен бројот на патници на „Визер“ за 23 отсто

Виз_аир

Последни вести

Во април нискобуџетската авиокомпанија „Визер“ додаде два нови авиони А320 во својата флота и најави понатамошен развој на своето работење преку воведување на опција за селекција на седиште на сите правци од мај 2015 година.

Од компанијата најавуваат и 21-база во Лублин, Полска, отворање во септември 2015; воведување на летови до Исланд во јули, која е 38. земја во која работи „Визер“ и создавање на нова програма за малди пилоти.

Компанијата соопшти дека управувајќи со 57 „ербас A320“ авиони, нуди над 380 рути од 21 бази поврзувајќи 112 дестинации низ 38 држави.

Најчитани вести