среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Во август и јули во Охрид УЈП казнила 20 фирми

g_ujp-nova1

Последни вести

Од Управата за јавни приходи информираат дека во рамките на редовните активности во месеците јули и август 2014 година на целата територија на Охрид се извршени повеќе од 100 контроли по однос на примената на Законот за готовинско плаќање, јавува Охридњуз.

– Кај 20 даночни обврзници утврдени се направилности во работењето, односно нередовно издавање на фискални сметки, потенцираат од УЈП.

На истите им биле изречени глоби и дадени решенија за времена забрана за вршење на дејност во деловните објекти во траење од 15 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести