сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 56

Во автомобил на „Деве Баир“ најдени пиротехнички средства

petardi

Поврзани вести

Околу 316 парчиња разновидни пиротехнички средства биле најдени во автомобил на граничниот премин „Деве Баир“.

Во средата околу 15.30 часот, на влез во Р Македонија од страна на полициски службеници во содејство со царинската служба бил извршен преглед во патничко возило „цитроен саксо“ управувано од Б.Ц.(59) од Скопје, а во кое биле и С.М.(51), Ѓ.Ц.(63) и М.Ц.(26), сите од Крива Паланка.

Во возилото пронајдени се 316 парчиња разновидни пиротехнички средства. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести