петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Во Бар запленет кокаин вреден повеќе од 12,5 милиони евра

Црногорските цариници на пристаништето во Бар заплениле 250 килограми кокаин, вреден повеќе од 12,5 милиони евра. Ова е најголемата количина на дрога која некогаш била запленета во Црна Гора.

fft99_mf3145554

Поврзани вести

Црногорските цариници на пристаништето во Бар заплениле 250 килограми кокаин, вреден повеќе од 12,5 милиони евра. Ова е најголемата количина на дрога која некогаш била запленета во Црна Гора.

Владан Јоковиќ, директорот на Царинската управа изјави дека кокаинот е пронајден при рутинска контрола на контејнер.

„Тие контејнери се од Еквадор и од Бар требале да стигнат во Албанија“, рече Јоковиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести