вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Во Битола ќе се снима филм на Раде Шербеџија

Rade-Serbedzija-Photo

Поврзани вести

Денеска градоначалникот Талески на пресот посветен на Инатернационалниот фестивал на филмска камера Браќа Манаки информираше дека Битола станува интересна локација за филмаџиите и најави снимање на нов филм во режија на Раде Шербеџија.

Тој неколкупати ја посетил Битола барајќи локации за снимање и додаде дека од планирани 14 недели за снимање и подготовка на овој филм 12 недели ќе се снима во Битола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести