понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 61

Во битолско пронајден мртов маж

Мртов маж бил пронајден во битолско. Вчера во 09.30 часот во ПС-Битола било пријавено дека во атар на село Крстоар, битолско, било пронајдено починато лице.

policija-640x426

Поврзани вести

Мртов маж бил пронајден во битолско. Вчера во 09.30 часот во ПС-Битола било пријавено дека во атар на село Крстоар, битолско, било пронајдено починато лице.

Екипа од СВР-Битола извршила увид на местот на насатнот. Од страна на доктор од Итна медицинска помош констатирана е смрт,  при што не биле забележани видливи надворешни знаци на насилство.

Исто така било утврдено дека се работи за лицето М.А. (88) од Битола. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција.

Најчитани вести