четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во Битолско пронајдени две гранати од Прва светска војна

bomba

Поврзани вести

Две неексплодирани гранати се пронајдени вчера во битолско.

Вчера,во битолското село Новаци пронајдена е една неексплодирана артилериска граната кал.75 мм со потекло од Прва светска војна.

Истиот ден  во 15.30 часот во битолското  село  Логоварди пронајдена е уште една неексплодирана артилериска граната кал.75 мм со потекло од Прва светска војна. Гранатите  се безбедно подигната.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести