недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 0

Во близина на сва грчки острови регистрирани се земјотреси

Слаб земјотрес со интензитет од 4 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран североисточно од островот Алонисос, соопшти Институтот за геодинамика при Националната опсерваторија на Атина.

133363420

Поврзани вести

Епицентарот на земјотресот бил во морето на длабочина од 10 километри, 47 километри североисточно од островот.

Слаб земјотрес од три степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран и во близина на Скијатос.

Епицентарот на овој потрес исто така бил во море на длабочина од 10 километри.

Најчитани вести