недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 35

Во Брисел приведено лице осомничено за помагање во нападите

BELGIJA

Последни вести

Белгиски жител роден е приведен во Брисел и обвинет како соучесник на напаѓачите кои на 22 март нападнаа цели во белгискиот главен град.

Обвинителството наведува дека мажот, роден 1986 година, бил приведен вчера, пренесува МИА.

Според медиумите, приведениот бил задолжен за обезбедување станови за напаѓачите.

Најчитани вести