петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Во центарот на Киев загина уште едно лице

Women appeal to Ukrainian police troops not to shoot at their children, at the site of clashes with anti-government protesters in Kiev

Поврзани вести

При нападот на демонстрантите на Киевскиот плоштадот „Независност“ загина уште едно лице, а повеќе се повредени, пренесе „УНИАН“.

Претходно денеска демонстрантите ги нападнаа силите за безбедност, успевајќи да ја вратат контролата над плоштадот „Независност“ во украинската престолнина Киев.

Плоштадот беше преземен од силите за безбедност при крвавиот напад во ноќта спроти 19 февруари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести