вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Во чест на пролетта, Градот Скопје ќе сади рози

Македонија земја на цвеќето-Земја на розата

rose

Поврзани вести

Во чест на доаѓањето на најубавото годишно време, Градот Скопје ќе засади рози.

Затоа, градот ги поканува сите граѓани  на почетокот на акцијата за засадување рози на јавните зелени површини „Македонија земја на цвеќето-Земја на розата“ што е закажана за во 12 часот, во зеленилото во близина на објектот на поштата во Ново Лисиче, на булеварот Видое Смилевски Бато.

Во акцијата за засадување рози ќе учествува градскиот татко, Коце Трајановски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести