петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Во Црна Гора едно лице под надзор, заради ебола

PodgoricaOverview

Поврзани вести

Едно лице се наоѓа под здравствен надзор во Црна Гора откако допатувало од земја во кој е присутен вирусот ебола, соопштија од институтот за јавно здравје.

Од Институтот истакнуваат дека во Црна Гора не е регистрирано ниту едно лице за кое би можело да постои сомнеж дека е заболено од ебола.

Институтот ја следи епидемиолошката ситуација и ги известува Министерството за здравство и другите надлежни институции.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести