среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Во Црна Гора падна нов снег

sneg1

Последни вести

Повторно падна снег на Жабљак во Црна Гора.

Во повеќето градови на Црна Гора денеска врне дожд, јавија црногорските медиуми.

Следните денови се очекува смирување на временските прилики и потопло време на подрачјето на целиот регион.

Најчитани вести