недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Во Црна Гора живеат 20 мултимилионери

milioni

Поврзани вести

Во текот на 2013-та година во Црна Гора биле регистрирани  20 мултимилионери кои поседуваат имот од две милијарди долари, покажуваат податоците кои што ги објавила сингапурската компанија „Велт х“.

Според стандардите на компанијата, која што направила глобален извештај за светските богаташи, мултимилионер е оној кој поседува имот од над 30 милиони долари.

Вкупната вредност на имотот на црногорските мултимилионери изнесува 46 отсто од вредноста на бруто домашниот производ на Црна Гора.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести