вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Во двор во Штип се испотепале со палки и метални предмети

Кавадарчанец претепан со безбол палки додека спиел

Кавадарчанец претепан со безбол палки додека спиел

Поврзани вести

На 15.07.2014 година, околу 22,15 часот, во Штип во дворното место од куќите на Д.Д.(65) и А.А.(30), настанала вербална расправија помеѓу истите во која се приклучиле К.Д.(34) и М.Н.(52) а потоа дошло и до физичка пресметка во која биле употребени метални предмети и дрвена палка.

При тоа Д.Д со дрвена палка го удрил М.Н во пределот на главата по што тој паднал во бессознание. Повредениот е пренесен во Клиничка болница Штип каде му се констатирани тешки телесни повреди, а на останатите учесници им се констатирани телесни повреди.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести