среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Во дворот пронашол неексплодирана бомба од Прва Светска војна

bomba

Поврзани вести

Четириесетгодишниот Љ.Л. од демихисарско во својот двор  пронашол неексплодирана бомбa.

Истата е од Првата Светска војна и е подигната за понатамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести