недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 9

Во Егејско Море загинаа 11 мигранти, од кои седум се деца

Во Егејско Море загинаа 11 мигранти, од кои седум се деца

Во Егејско Море загинаа 11 мигранти, од кои седум се деца

Поврзани вести

Најмалку 11 мигранти  од кои повеќето деца, загинаа откако потонал чамец во близина на грчкиот остров Самос во Егејското Море.

– Спасени се 10 луѓе и откриени тела на 11 мигранти од кои седум деца, соопшти грчката крајбрежна стража.

Тоа е втор инцидент во изминатите два дена. Чамец со мигранти вчера потона во близина на грчкиот остров Кос при што загинаа седум луѓе меѓу кои и две деца

Најчитани вести