среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Во експлозија во Мексико загинаа 31 лице, 70 се повредени

Полицијата и спасувачките екипи изјавија дека експлозиите биле толку силни што ѕидовите на објектите каде била чувана пиротехниката „практично биле стопени“ од високата температура што притоа се развила.

meksiko-640x294

Последни вести

Најмалку 31 лице загина, а 70 се повредени во серијата експлозии, кои одекнаа на еден од најпознатите мексикански пазари за пиротехника во северно предградие на Мексико Сити, соопштија денеска мексиканските власти.

Најчитани вести