сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Во февруари потопло и променливо време

По студениот јануари, во февруари не очекува потопло и променливо време. Според прогнозите на метеоролозите, следниот месец не очекува променливо време со температури над нулата.

studeno vreme

Поврзани вести

По студениот јануари, во февруари не очекува потопло и променливо време. Според прогнозите на метеоролозите, следниот месец не очекува променливо време со температури над нулата.

Во првата половина од месецот метеролозите прогнозираат утрински температури до -3 и дневна температура до десеттиот степен и претежно сончево време. Moжни се повремени врнежи од дожд во дневните и снег во ноќните часови.

За втората половина од месецот генерално не очекува сончево време со нешто повисоки дневни температури кои ќе се искачат до 12 степени. И во овој период можно е повремена дестабилизација на времето.

Особено нестабилно време се очекува на крајот на месецот.  Температурите ќе бидат над нулата и речиси една недела во Скопје ќе имаме врнежи од дожд.

Најчитани вести