недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Во Франција сите натпревари завршија 2:2

site natprevari 2-2

Поврзани вести

Освен што завршија без победник, последните три натпревари од 19. коло во француската Прва лига, завршија и со идентичен резултат 2:2.

Актуелниот бранител на тронот, тимот на ПСЖ не ја искористи предноста на домашниот терен и на крајот мораше да се задоволи со само еден освоен бод во дуелот со моментално третопласираниот тим на табелата, Лил.

„ПСЖ не смее да зависи само од погодоците на Ибрахимовиќ. Секој фудбалер мора да даде свој удел, мора на некаков начин да му помогне на својот клуб. Не сакам да кажам дека зависиме од погодоците на Ибра и од тие на Кавани. Јас не сум задоволен од конечниот резултат”, изјави предводикот на „светците”, Лорен Блан.

Резултати: Марсеј – Бордо 2:2, Лориен – Лион 2:2, ПСЖ – Лил 2:2.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести