понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Во Франција запленети над два тони кокаин

kokain

Последни вести

Француските царинарници запленија од еден едреник во Карипското Море 2,25 тони кокаин, што е нивна досега најголема заплена, соопштија синоќа француските власти.

Кокаинот е пронајден на 200 километри од брегот на францускиот остров Мартеника, во брод кој „лажно пловел под американско знаме“.

При акцијата, уапсени се три лица.

 

Најчитани вести