петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Во Гази Баба отворен турнирот во мал фудбал „8-ми Септември“

malfudbal

Поврзани вести

Градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски синоќа го отвори традиционалниот фудбалски турнир „8 – ми Септември“ во Триангла, општина Гази Баба.

На натпреварувачите на овој турнир, кој секоја година станува се помасивен, Трајановски, им посака успех и добра игра.

Повеќе од 60 фудбалски екипи годинава ќе земат учество на турнирот, а традиционално ќе се одржува во спортското игралиште во населба Триангла, Општина Гази Баба.

Фудбалскиот турнир „8 – ми Септември“ се одржува по 7-ти пат и е во организација на „БА-ТУ-ТА Скопје”, финансиски поддржан од страна на Град Скопје и Општина Гази Баба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести