сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 46

Во гевгелиско пронајдени 57 илегални мигранти

Во 11 часот тие биле приведени во полициската станица на граничниот премин Богородица и ќе бидат спроведени до Прифатен центар за странци на МВР.

полиција

Последни вести

Во селото Стојаково од правец на гевгелиското село.Богородица, вчераутро во 06 часот, полицијата забележала камион „ФАП“ со велешки регистарски ознаки, во чија близина биле пронајдени 57 илегални мигранти, од кои 28 од Авганистан, 22 од Ирак, три од Пакистан, еден од Сирија, два од Иран и еден од Индија.

Во 11 часот тие биле приведени во полициската станица на граничниот премин Богородица и ќе бидат спроведени до Прифатен центар за странци на МВР.

Најчитани вести