понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Во Грција 45 лица починале од грип

grip

Последни вести

Последнава седмица во Грција од грип починале уште три лица, со што вкупниот број на жртви на болеста оваа сезона се искачи на 45, јави дописникот на МИА од Атина.

Грчките здравствени власти соопштија дека од почетокот на сезоната на грип во одделите за интензивна нега биле хоспитализирани 111 пациени.

Вкпупно 31 од нив се уште се на болничко лекување.

Најчитани вести