недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во Грција и напишале „Слав“ со спреј на колата

kola1-300x224

Последни вести

Една битолчанка која била на летување во Лептокарија, Р.Грција, пријавила оштетување со спреј на нејзиното возило марка „Фолксваген широко“  вчера на граничниот премин Меџитлија при влез во Р.Македонија.

Имено битолчанката забележала оштетувањето на возилото, пријавила во грчката полиција, но не добила никаков записник. Таа забележала дека на предниот и задниот дел од возилот е испишан натпис „Слав.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести