петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Во Грција повторно земјотреси

zemjotres 1

Поврзани вести

Земјотрес со интензитет од 4,4 степени според Рихтеровата скала синоќа е регистриран во реонот на Пилос, на грчкиот полуостров Пелопонез.

Епицентарот на земјотресот бил на 22 километри североисточно од Пилос и 194 километри југозападно од Атина. Нема информации за евентуални човечки жртви и причинета материјална штета.

Во исто време регистриран е земјотрес од 3,8 степени во Коринтскиот Залив.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести