петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во Грција се продаваат станови по 100 евра за метар квадратен

04.03grcija1

Поврзани вести

Атинскиот весник „Етнос“ пишува дека поради економската криза старите станови во Грција можат да се купат и по цена од 100 евра за метар квадратен.

Со цел да се ослободат од плаќањето на високите даноци на имот, сопствениците ги продаваат своите куќи и станови стари по 30 или 40 години по цена од 100 до 300 евра за метар квадратен, наведува весникот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести