петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Во гроб пронајдена неексплодирана бомба во Прилеп

25DB9086F6F57F4C89E17B738F5FA1B0

Последни вести

Во населбата Тризла во Прилеп на муслиманските гробишта, вчера, при копање нов гроб, С.Ј. (1973) пронашол неексплодирана рачна бомба.

С.Ј. го пријавил случајот по што пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување ја подигнал бомбата од местото.

Стар неексплодиран артилериски проектил со оштетена запалка, пак, вчера е пронајден во село Ново Коњарево, Струмица, при рушење на стара куќа, сопственост на С.Ѓ.

За случајот е информиран пиротехничар од Центарот за управување со кризи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести