вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Во Ирак денеска се погубени 26 осуденици

Шимари изјави дека погубените лица извршиле грозно терористичко злосторство против ирачкиот народ.

irak

Поврзани вести

Во Ирак денеска се погубени 26 лица поради тероризам, изјави денеска министерот за правда Хасан ал Шимари.

Шимари изјави дека погубените лица извршиле грозно терористичко злосторство против ирачкиот народ.

Во Ирак, според податоците на организацијата на Хјуман рајтс воч, минатаа гоидна биле погубени 150 лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести