среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Во исчезантиот авион има 16 деца и едно бебе

AirAsia500

Последни вести

Во малезиски авион кој рано утрово исчезна над островот Белитунг на истокот од Индонезија имало 162 патници.

Од авионската компанија Air Asia соопштиле дека пилотот на авионот барал отстапување поради лошите временски услови, по што индонезиските контрололи изгубиле секаков контакт со летот QZ8501 со кој патувале 138 возрасни лица, 16 деца, едно бебе, двајца пилоти, 4 стјуардеси и еден инженер.

Авинот летал од градот Сурабаја во Индонезија кон Сингапур. Во тек е голема потрага по авионот.

Најчитани вести