понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Во Италија уапсени 95 мафијаши

History_Weeds_Omerta_SF_still_624x352

Поврзани вести

Италијанската полиција спроведе рација и уапси 95 мафијаши поради уцена, трговија со дрога и перење на пари.

Последните години, полицијата и обвинителството ги зајакнале ударите врз сицилијанската мафија, најмоќната криминална група во Италија, додека нејзиниот пандан, кланот Ндрангета од Калабрија во јужниот дел на Италија, се зајакна и стана голем извозник на кокаин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести