сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Во Италија запленети 432 килограми албанска марихуана

marihuana 22.12.2013

Поврзани вести

Во Италија запленети 432 килограми марихуана и 31, 5 килограми хашиш.

Дрогата е запленета во локалитетот Ле Кесинапо, меѓу местата Сан Каталдо и Сан Фока, била наменета за италијанскиот пазар, а била пренесена од Албанија со моторен чамец.

Заедно со дрогата бил запленет и моторниот чамец со должина од пет метри, но нарко-шверцерите успеале да побегнат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести