вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Во италијанското море фрлени 2,2 тони марихуана од Балканот

520098_slika-1_f

Поврзани вести

Од морето кај италијанскиот град Термоли извлечени се пакети во кои биле вкупно 2,2 тони марихуана, во вредност од девет милиони евра.Дрогата е фрлена во море ноќта измеѓу саботата и неделата во пакети од по 30 килограми, пишуваат цроногорските медиуми.

Полицијата добила дојава за голема пратка на дрога која требала да пристигне во пристаништето во градот Термоли, поради што имало засилена контрола, а теренот го надлетувале хеликоптери.Откако е пронајден првиот пакет, истрагата продолжила и биле најдени рекордни 2,2 тони марихуана.

Постои сомнеж дека шверцерите некој ги известил дека полицијата имала дојава, па поради тоа немало апсења.
Во тек е истрага да се утврди дали дрогата пристигнала од Албанија или Црна Гора.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести