Свет

Tри лица претепани во центарот на Киев

Tри лица претепани во центарот на Киев

Во изминатото деноноќие приврзаници на украинската опозиција претепале тројца лица, двајца Украинци и еден Русин, пренесе „РИА Новости“, повикувајќи се информации од Министерството за внатрешни работи на Украина.

Во полицијата во Киев има поднесени две жалби за нанесени телесни повреди, од кои едната е од руски државјанин. Во една од болниците во хоспитализиран маж со видлива повреда на градниот кош и повреди по горните и долните екстремитети.