сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Tри лица претепани во центарот на Киев

ukraina-eu-

Поврзани вести

Во изминатото деноноќие приврзаници на украинската опозиција претепале тројца лица, двајца Украинци и еден Русин, пренесе „РИА Новости“, повикувајќи се информации од Министерството за внатрешни работи на Украина.

Во полицијата во Киев има поднесени две жалби за нанесени телесни повреди, од кои едната е од руски државјанин. Во една од болниците во хоспитализиран маж со видлива повреда на градниот кош и повреди по горните и долните екстремитети.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести