вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во Јордан обесени 11 мажи

besilka-2-trhrt6h65u56u5

Последни вести

По осумгодишен мораториум на извршување на смртната казна во Јордан, утрово биле обесени 11 мажи.

Сите 11 мажи се осудени во одвоени процеси на смртна казна поради убиствата кои ги сториле.

Последната егзекуција во Јордан беше извршена во 2006 година.

 

Најчитани вести